נחמה בשוקולד

בשיעור התעמלות קבוצתי, אנחנו מדברים לעיתים קרובות על אוכל, תזונה, בריאות וכל הנגזר מכך. באחד השיעורים הגענו לדבר על שוקולד, בעיקר החלבי שיש בו הרבה סוכר ולפריקי בריאות,  הוא "אסור" לאכילה .פשוט רעל. אחת המשתתפות אמרה בשקט, אבל יש בשוקולד הרבה נחמה.

זה נכון!!!

השוקולד הוא המצאה אנושית תזונתית שאי אפשר לעמוד מולה.(תודה לאנשי המאיה על הגילוי, ולאירופים על הפיתוח שהביא את המעדן לחיכנו). מי מאיתנו לא ראה סצינות של אנשים (בסרטים אלו בעיקר נשים. מעניין למה? זה כבר נושא לבלוג אחר). בולסים שוקולד בעקבות אהבה נכזבת, קרא ואולי התנסה באכילה אינטנסיבית שהיא השלכה ממצב רוח של אכזבה, כעס, עלבון, ,ובסתם רגעים של יום-יום שמר בהם לעתים. מצב מבאס(ולא רק),מבלמס שוקולד .

אך אין ספק ששוקולד הוא גם תוספת ראויה ורצויה כשטוב לנו, שטוב לנו מאד. ואין טעים יותר מרגעים גנובים של אכילה וליקוק…

מה עוד שהאמירה על שוקולד עם הרבה אחוזים של קקאו, הוא בריא, הולכת ומקבלת אחיזה ולגיטימציה.

למרות שלאכול נכון הוא די באורח חיי,  אני לא מוותרת על שוקולד, לא נותנת לרגשי האשם להפריע לי בתענוג , בהנאה ובנחמה. אכלתי שוקולד בילדותי, אני מכירה את הטעם משנים והיום כשבישראל מייצרים שוקולד משובח, כמו של שולמן, למשל, איני רואה מניעה לאכול ולהתענג במידה. מה המידה? כל אחד/אחת יגדיר לעצמו.

אז קחו את הרגע הנכון, עצמו עיניים. הכניסו ביס שוקולד לפה ו….התענגו, כמו שסנ"צ ברנדה לי ג'ונסון מ"המפענחת", עושה כשהיא סוגרת תיק.

בתיאבון.

חנה גורביץ

 

Comments are closed.

ינואר 2013
א ב ג ד ה ו ש
« יולי   פברואר »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031